Вправа для розвитку емоційного інтелекту

Інструкція: 1. Представте візуально конфліктну ситуацію і себе в ній, мисленно спостерігаючи за ситуацією з сторони. 2. Назвіть емоцію і її інтенсивність, котру в данній ситуації відчуваєте. 3. Подумайте, які можуть бути варіанти розвитку ситуації, якщо ви переключите свою емоцію на більш ресурсну? 4. Прорахуйте, що ще можна зробити, щоб ситуація змінилася на вашу користь ? 5. Уважно спостерігайте, що ви відчуваєте, коли уявляєте переможне завершення конфлікту ?

Розвиток резильєнтності

Для розвитку навичок резильєнтності: 1. Спробуйте подивится на ситуацію під іншим кутом (запитайте себе - які ще свої позитивні якості я не використав (ла))?; 2. Зосередьтеся на тому, що ви маєте на сьогодні, або можете змінити; 3. Складіть список своїх ресурсів; 4. Спробуйте вести щоденник станів, емоцій; 5. Практикуйте висловлювати вдячність за все хороше, що маєте.

Розвиток корисних звичок

Для виконання цієї техніки: 1. Знайдіть мотивацію для змін. 2. Хваліть себе кожен раз, коли знайшли в собі сили зробити щось нове і корисне замість старої звички. 3. Порівнюйте те, що ви маєте зараз і те, чого досягнете, якщо будете змінюватися. 4. Практикуйтеся, поки дії не стануть автоматичними. 5. По можливості, уникайте того, що заставляє вас діяти по старому.

Вправа для розвитку мисленнєвих вмінь

Для виконання вправи: 1. Виберіть тему для роздумів і встановіть таймер на 5 хвилин. 2. Зосерельте увагу на вибраній темі і дозвольте мозку надіслати вам спогади, творити ідеї, досліджувати або шукати інформацію тільки з цього приводу. 3. Фіксуйте, коли ваша увага втрачає зосередженість і переключається на інші теми, пострайтеся повернутися думками до основної теми. 4. Після виключення таймера можете розслабитися. 5.  Поділіться своїми враженнями від результатів вправи.

Психологічні поради для фотоманів

 

З появою в мобільних телефонах камер наш світ захопила так звана "фотоманія".  Люди фактично створюють фотохроніку власного життя, відображаючи все до останніх дрібниць. Ось тут як раз і з'являється питання: а чи потрібні всі ці фотографії ?
    Основна ціль фотографії – зняти момент и передати глядачу емоції, враження від того, що відбувається.  Використовуючи наші сучасні пристрої ми за один день можмо отримати сотні, а то і тисячі зображень, заповнити знімками декілька об'ємних флешок.  При цьому ми втрачаємо цінність  кадрів. Вони перестають бути значущими для нас.
     Мы рекомендуємо : "Щоб не потонути в морі своїх фотографій, залишайте в альбомі тільки ті фотознімки, на яких зняті дійсно цікаві моменти, которі передають емоційний стан участникіа кадра і є дійсно значущими".
     Не витісняйте істинні емоції фотографіями! Дозвольте собі жити теперішнім! Не підміняйте своє істинне життя, наповнене емоціями, почуттями фотографією!
     Розвиток професійних якостей фотографа і створення хорошої  фотографії відбувається так же як і розвиток особистості. Вважаю вірним твердження, що створення якісної,  гармонійної фотографії в більшій ступені залежить від психологічного  стану особистості, розуміння принципів фотозйомки ніж від навичок володіння фототехнікою.
    В фотографії, якщо відноситися до цього заняття серйозно, є безліч правил і тонкощів, которим слід  навчитися, перш ніж почнуть виходити хоча б просто якісні знімки. Багато звісно покладаються на інтуїцію, талант. Але це схоже на художника, котрий ніде і ні в кого не навчався, а взявся за пензлик. Все рівно він усвідомлює, що потребує наставництва.
     Важливо звісно разібратися, як влаштований фотоапарат, камера, які є в нього налаштування. Як з олівцем або пензлем – важливо розуміти всі нюанси використання інструментів (апаратури).
      Але ще важливіше розуміти, як робити не занудні, оригінальні фотографії... Як вміти зачарувати своїми роботами глядача ? Які закони композиції діють в фотозйомці і допомогають бути фотографії незвичайній, привабливій, неповторній ? Як передати знімком емоції,  настрій, натуральність ?

    І сама головна істина - через фотографію важливо выражати свою власну сутність. Гарний фотограф фотографує самого себе, свої переживання, свої відкриття – ч сам насолоджується своєю роботою. А ваш глядач сам вирішує – чи сподобається те чи інше фото...