Казки про динозаврика Діно

Як Діно звільнився від смутку.

    Жил-був динозаврик Діно. У нього були мама, тато, дідусь, бабуся і багато іграшок. Динозаврик був ще маленький, йому було 7 років і важив він всього лише 1500 кг і ростом був всього лише 4 з половиною метри. Він збирався ще рости і бути схожим на тата з мамою, десь до 9 метрів в висоту. І ось, сталося так, що одного дня  динозаврик ставав все більш смутним. Крім того, він постійно говорив мамі грубі слова, батьку і іншим родичам ніколи не говорив «дякую» за обід і вечерю, котрі мама готувала йому. І від того, що він ругав когось, ставало йому все гірше.

   І вирішив він поговорити зі своєю одноклассницею Даною. Дані теж було 7 років і вона жила неподалеку зі своею сімєю. І дінозаврик Діно розповів Дані, що він відчуває смуток на душі. А Дана запитала:

- А ти дякуєш своїх батьків за те, що вони піклуються про тебе ?

- Звісно ні, частіше я їх лаю.

- А ти спробуй сказати мамі – дякую за обід! Це так просто! Але, коли ти говоришь кому-небудь щось добре, дякуєш, то і тобі на душі стає легко і радісно! Ти побачиш, що смуток пройде і ти будеш радісним і щасливим!

   Динозаврик Діно вирішив послухати Дану і почав дякувати всіх навколо. Коли мама принесла вечерю і поставила на стіл, то Діно сказав:

- Дякую, матуся, дуже смачно!

Мама відповіла:

- Будь ласка, їж на здоров'я !

  І Діно здалося, що він не їв ще смачніше вечері, а мама у него сама краща! Йому стало радісно і легко, він подумав, що він самий щасливий динозаврик на світі!

   Як Діно вибирав професію

Одного разу друзі Діно в школі почали розмову про те, ким вони стануть, коли виростуть... Один динозаврик сказав:

- Я хочу бути поваром, тому що повар завжди на кухні, а там завжди є смаколики!

- А я хочу бути спортсменом! Мені дуже подобається спорт і я хочу перемагати всіх в змаганнях! – сказав другий динозаврик.

- А я хочу бути палеонтологом! – сказав Діно. Всі здивувалися такому розумному слову і з повагою подивилися на Діно.

А коли динозаврик Діно повернувся додому, то вирішив вже зараз починати практикувати себе, як майбутній палеонтолог. Він взяв лопату і пішов розкопувати древніх тварин, так як знав, що палеонтолог – це той , хто находить і вивчає залишки древніх організмів. Довго копав Діно в саді і в городі. Батьки дивувалися:

- Що це Діно задумав? – але, все ж не заважали йому.

В вечері Діно прийшов додому трохи засмучений, так як викопав тільки одну стару ложку. Трохи не плачучи від розчарування, він розповів мамі, що захотів стати палеонтологом і розкопати останки древніх тварин. Але із цієї витівки мало що вийшло.

Тоді мама сказала:

- Дорогий Діно, тобі потрібно буде ще багато вчитися, розвивати свої таланти і пізнавати цей світ. Тоді ти обовязково зрозумієш, яка професія найліпше підходить  для тебе. Ми с татом теж допоможемо тобі зробити вірний вибір. А потім ти почнеш цілеспрямовано вивчати ту науку, котру захочеш зробити своєю професією. Ти багато чого зрозумієш і багато чому навчишся. Всьому свій час! А зараз, виконуй ті завдання, котрі задає тобі вчитель  в школі і ми віримо, що в свій час ти досягнеш успіху.

Як Діно вчився бути фермером.

Хоча Діно був ще маленький, він вже допомогав мамі і батьку на фермі. У них був спеціальний будинок для тварин і домашніх птахів, в которому вони ночували, щоб не замерзнути. А також був спеціально обгорожений двір, на котрому гуляли їх вихованці. Діно дуже подобалися качки, котрі мали яскраве піря, а на ногах у них були лусочки, як у плазунів.

Одного разу Діно помітив, що одну качку поранили інші, больші за розміром тварини. Качка була молода і беззахисна.  В неї повискубували з боків пір'я, і вона дуже страждала. Діно розповів про це мамі.

- Пересади її , будь ласка в окрему маленьку хатинку... – попросила Діно мама.

Діно послухався маму і попоміг качці. Через деякий час качечка підросла, знову оперилася, стала гарніше і більше за розміром. А коли її пересадили назад до всіх качок, скоро у неї з'явилося 20 яєчок, котрі вона сіла висиджувати. Одним вечером, Діно заглянув в хатинку до домашніх тварин і побачив цілий виводок маленьких качат, котрі бігали навколо качки, недавно врятованої Діно від смерті.

 

От радості було у всіх! Тоді Діно зрозумів, що важливо  працювати, піклуватися про своїх вихованців. А сіючи добро, обов'язково пожнеш добро з надлишком!

Як Діно захотів бути психологом...

Діно багато думав про те, ким же йому стати в майбутньому. Його почали цікавити складні алгоритми програмування, елементи електротехніки і молекулярної фізики. І від цього голову маленького Діно почали просто розпирати знання. 

Одного разу, коли мама зайшла в кімнату до Діно, він сидів  похнюпившись, навіть, не захотів їсти свою улюблену ковбаску. І тоді мама сказала: " Діно, не розчаровуйся ... ,, . Головний скарб справжнього динозавра - добре сердце, що готове допомогти і підтримати... Ти в нас дуже добрий і маєш співчуття до інших... Можливо, в майбутньому  ти будеш психологом ! Будеш допомогати іншим, навчиш їх шукати сенс життя, а тому, в кого поганий  настрій, ти допоможеш знайти радість і натхнення...

Діно після слів мами став помітно веселішим. Він дійсно був дуже добрий і чутливий до інших дінозаврик ! Йому стало легко і радісно, він обняв маму і попросив свій улюблений бутерброд з ковбасою...

Креатив на карантині.

Одного разу, в тій країні, де  жив дінозаврик Діно з мамою і татом багато дінозавриків почали кашляти  і читати. Тому, в країні був оголошений карантин: дітей попросили деякий час не ходити до школи, а у дорослих  був  скорочений робочий день. У дінозаврика Діно почалося дистанційне навчання.  Діно було жалко, що він не бачиться з друзями, меньше спілкується з іншими дінозавриками. Але, все таки, школярі продовжували навчання он-лайн,  з'явилося більше часу дивитися цікаві навчальні відеоролики і програми, слухати аудіокниги.

І ще, Діно зайнявся малюванням. Він дивився відео в Інтернеті, як малювати квіти, дерева, водоспад. Мама з татом дуже  здивувалися,  коли побачили, як  Діно гарно малює. Вони попросили намалювати картини в приймальню і кімнату мами і тата. А потім вони разом, всією сімєю намалювали  велику загальну картину! Час на карантині не було витрачено  замарно! Багато гарних картин зявилося в домівці динозаврів.  Так, Діно й інші члени родини зрозуміли,  що творчість може допомогти подолати самі важкі ситуації !

Страшні сліди...

Взимку, в місцевості, де жив Діно з мамою і татом випав пухнастий сніг! І все навкруги стало білим білим, гарним прегарним !

Діно вирішив прогулятися по вулиці. Не вчувшись коли, він зайшов до сусіднього лісу. Навкруги було дуже гарно. Сніг товстим шаром вкрив землю, гілля дерев і кущів. Діно зачаровано йшов далі і роздивлявся, як блищить сріблястий сніг... І раптом, він помітив сліди ! Великі і свіжі сліди від лап якоїсь велетенської істоти вели кудись в гущавину... Діно перелякано зупинився! І тут, подув вітер і велика сніжка з сусідньої сосни впала Діно прямо на ніс ! Діно не встиг зрозуміти, що то просто сніжка ! Страх оволодів ним і він щодуху понісся додому... Відстань назад він подолав в три рази швидше, ніж тоді, коли йшов до лісу!

Задихаючись, він влетів в хатину. Мама спитала Діно:

- Дорогенький, що сталося ?!

- Там, там ! Воно ! - задихаючись, почав пояснювати Діно...

- Все добре, любий , заспокойся ! Кого чи чого ти злякався ? Подивися на себе в дзеркало ! Ти великий і сильний динозаврик ! Не має в лісі інших мешканців, хтось міг порівнятися з тобою міццю, силою, розміром, гострими зубами і кігтями ! Нікого не бійся, любий! Ти господар тут ! 
Діно заспокоївся і обняв маму ! І так тепло і затишно стало йому на душі !

 

Психологічні казки для дітей

Цікаво, що в сучасному світі іграшок у дітей надзвичано багато різних динозаврів. Особливо хлопці люблять їх колекціонувати, збирати пазли і конструювати динозаврів з різних конструкторів, грати в настільні ігри з динозаврами.   Ми придумали серію оповідань про життя та пригоди фантастичного динозаврика Діно з психологічним змістом. Якщо у Вас є цікаві спостереження, розробки, в цій сфері, діліться з нами ! Форма для зв'язку в кінці сторінки або пишіть на e-mail: tdragomanova@gmail.com

 Чекаємо...