Як може допомогти резильєнтність ?

Резильєнтність ще називають психологічною пружністю (психологічною стійкістю) особистості. Дуже корисні навички резильєнтності допомагають людині не зігнутися під тягарем обставин, а як пружина, відреагувати і вчасно випрямитися. Також резильєнтність виявляється у винахідливості.

Мова - переклад думок

Мова - це вібрація наших думок, словесне обрамлення думки. Мова може бути прекрасною ароматною квіткою, яка виростає на ґрунті конструктивних думок, а може бути колючкою, яка виростає на поганому ґрунті ненависті, зневіри.

Друга натура

Ще Арістотель висловив думку, що звичка - це друга натура. А вміння виробляти звички - це результат нейропластичності нашого мозку. Коли мозк "розуміє", що певна поведінка дає ефект, він формує звичку - нейронну програму, котра не усвідомлюється. Просто перемогти дурні звички не легко, але їх можна замінити на добрі, прикладуючи значно менше зусиль.

Контроль над мисленням

Вміти контролювати мислення надзвичайно важливо, адже це вміння допомогає концентрувати думки, не дозволяє втікати думкам, перескакувати на непотрібні речі.  Вважається, що людина, яка вміє контролювати своє мислення , може легко знаходити потрібну і важливу інформацію, вміє уважно вивчати свої можливості і багато знає про них, вміє робити найкращий вибір в житті. Це вміння можливо свідомо розвивати, досягаючи більш осмисленого і успішного життя. Практикуйтеся, поки ви легко зможете зосередитися на чомусь корисному, наприклад, творчості, навчанні.

Емоційний інтелект

Емоційний інтелект - це сума свідомих знань людини про те, як виникають і проявляються емоції і почуття. Це систематизований набір навичок розпізнавання своїх і чужих емоційно-чуттєвих станів і управління ними для досягнення бажаних цілей. Також, це вміння управляти емоціями в кризових і екстремальних ситуаціях. На сьогодні популярною є думка про те, що саме емоційний інтелект, а не ерудиція визначає успіх особистості.

Гормони щастя

Окремі структури головного мозку утворюють комплекс, який керує емоціями. Більш яскравим і щасливим для нас світ роблять певні гормони, а саме: ендорфіни, дофамін, сіротонин, окситоцин. Наприклад, ендорфіни є природнім знеболювальним, котре організм вироблює у відповідь на стрес і дискомфорт. Вироблення гормона дофаміна повязане з активацією центрів задоволення, навчанням, руховими функціями. Сіротонин вважається гормоном марнославства, гумора, підвищення самооцінки,розслаблення і концентрації. Окситоцин відповідає за соціальну взаємодію, емпатію, піклування. Виробленню гормонів щастя сприяє проводження часу на свіжому повітрі, творчість, спілкування з близькими людьми.

Пластичність мозку

Гарна новина - думки здатні міняти структуру і функції мозку ! Вчені, які займаються нейрореабілітцією стверджують, що мозк має здатність до зміни своєї структури і компенсації навіть самих тяжких відхилень , хвороб; що існує місток між тілом і душею, що психологічне зцілення може позитивно вплинути на фізичне здоровя.